Siła i efektywność zespołu w oparciu o Insights Discovery

Metoda Insights Discovery

Insights Discovery to kompleksowy model wykorzystywany w obszarze rozwoju osób i zespołów. Pozwala on na poszerzenie świadomości, budowanie lepszych relacji między członkami zespołu i wzrost efektywności działania.

 

 

Naczelna idea Insights Discovery to poznanie i zrozumienie zachowań własnych oraz innych ludzi, a w kolejnym kroku odpowiednia modyfikacja zachowań – prowadząca do lepszej komunikacji i współpracy zespołowej.

Metoda Insights Discovery od kilkunastu lat obecna jest na rynku europejskim i z powodzeniem wykorzystywana przez takie firmy jak British Airways, Eli Lilly, British Telecom, a w Polsce między innymi: Bank Millennium, Polkomtel, Saint-Gobain, Solvay Pharmaceuticals, Alcatel-Lucent Polska.

Korzyści z pracy z Profilem

  • Wygoda i szybkość - test elektroniczny wypełniany w czasie 20 min.
  • Wiarygodność - raport opiera się na wynikach tysięcy badań i jest wysoko ceniony ze względu na swoją trafność i poprawność metodologiczną
  • Łatwość stosowania - język kolorów oparty o proste symbole jest łatwy do zrozumienia i stosowania.
  • Konkret - jasne wskazówki rozwojowe do wprowadzenia w życie zespołu od zaraz

Kolejność działań w ramach projektu rozwojowego Insights Discovery:

  • 1. Spotkanie z konsultantem – określenie zakresu diagnozy, zasad współpracy
  • 2. Wypełnienie testu i zapoznanie się każdego uczestnika z Profilem Indywidualnym
  • 3. Spotkanie konsultacyjne indywidualne z każdym z pracowników (forma coachingu) – wyjaśnienie wątpliwości, ustalenie celów rozwojowych
  • 4.Warsztaty Różnorodność kolorów – siła zespołu bazujący na modelu Insights Discovery
  • 5. Indywidualne sesje coachingowe dla osób chętnych (opcja dodatkowa)
  • 6. Sesja grupowa follow up / po 2 miesiącach/ – ewaluacja procesu i praca nad ewentualnymi problemami

4 energie kolorystyczne Insights

Insights Discovery przekłada język psychologii na język silnych i mocnych stron każdego człowieka odnoszących się do jego osobowości. Opiera się to na symbolice 4 kolorów związanych z różnymi stylami myślenia i działania.
Choć każdy z nas posiada pewną kombinację energii kolorystycznych, zwykle jeden kolor jest kolorem dominującym i to właśnie on determinuje nasze reakcje.
Punktem wyjścia dla analiz jest jednostka oraz jej preferencje; połączone dane indywidualne dają ogólny obraz silnych i słabych stron zespołu, umożliwiając zbudowanie jedynej w swoim rodzaju strategii jego rozwoju.

Siła warsztatów z wykorzystaniem Insights Discovery

Bardzo interaktywna i atrakcyjna dla grupy forma szkolenia – ludzie z wielkim zaskoczeniem odnajdują się w prezentowanych raportach ujmując to sformułowaniem „To właśnie ja!”, „Tak właśnie robię!”

Łatwy do zapamiętania system, oparty o język symboli, usprawniający rozpoznanie typu rozmówcy i dopasowanie do niego własnego stylu działania, również w tzw. sytuacjach trudnych. Prezentowany model idealnie pasuje do realnych sytuacji – łatwość wdrażania modelu w rzeczywistość.